You are here: Home :: تازه ها و خبرها تشکل های عشایری میدان فروش دام در مراکز استان ها ایجاد می کنند.
چهارشنبه, 15 شهریور 1396 05:09

تشکل های عشایری میدان فروش دام در مراکز استان ها ایجاد می کنند.

(0 آرا)

 

قائم مقام سازمان امور عشایر:

تشکل های عشایری میدان فروش دام در مراکز استان ها ایجاد می کنند.

 

قائم مقام و معاون توسعه و عمران سازمان امور عشایر گفت: یکی از سیاست های ما این است که در تمام استان ها میدان عرضه دام توسط بخش خصوصی و تشکل های عشایری ایجاد کنیم.

به گزارش روابط عمومی اداره کل امور عشایر اردبیل به نقل از پایگاه اطلاع رسانی سازمان امور عشایر ایران، شاهپور علایی مقدم روز در گفت و گو با خبرگزاری ایرنا اظهارکرد: جامعه عشایری در سال گذشته در عرضه دام زنده به بازار نقش خوبی داشته و 9.5 میلیون راس دام را به کشور عرضه کرده که دستاورد بسیار بزرگی است.

وی افزود: درسال های گذشته عمدتا واسطه ها و دلال ها به دنبال این بوده اند که سود حاصل از عرضه دام را به خود اختصاص دهند اما امسال با تکمیل دوره رشد بره های پرواربندی در 20 نقطه از تهران برای عرضه دام عشایر در راستای حمایت از اقتصاد این قشر زحمتکش غرفه هایی در نظر گرفته شده است.

علایی مقدم در خصوص فروش بره های نارس در کشور گفت: در این راستا تاکنون گزارشی از استان ها ارائه نشده و درطول برنامه پرواربندی با تکنیک های اصلاح نژاد و تغذیه در بخش عشایری این مساله حل شده است.

قائم مقام و معاون توسعه و عمران سازمان امور عشایر اضافه کرد: در برخی از استان ها در سطح کشور ضریب تبدیل مواد غذایی به میزان افزایش گوشت به طور تقریبی 550 گرم نسبت به ازای هر کیلو، افزایش وزن شده که دستاورد بسیار خوبی است.

وی با ذکر اینکه افزایش درصد بره گیری در دام های کشور افزایش پیدا کرده است اظهارکرد: هدف این است که این مهم به 100 درصد برسد که اکنون میانگین جامعه عشایری در این زمینه حدود 75 درصد است.

علایی مقدم گفت: درشرایط پرواربندی سازمان امورعشایر از جیره کمکی در زنجیره تولید گوشت استفاده می کند که سبب افزایش میانگین وزن روزانه، نسبت به کنسانتره ای که مصرف می کنند، می شود.

بازدید: 99 بار

ارسال نظر

کادرهایی که با علامت (*) مشخص شده اند وارد کردن اطلاعات در آنها الزامی می باشد. کد HTML مجاز نیست.

تمامی حقوق این سایت مربوط به مدیریت امور عشایر استان اردبیل می باشد.
آدرس پستی: اردبیل، مجتمع بزرگ اداری بعثت - کد پستی 13191-56158
تلفن: 3-33741192 (045)      نمابر:  33741191 (045)    تلفن گویا:  33741194 -045