You are here: Home :: تازه ها و خبرها امسال خسارت سنگینی ناشی از خشکسالی به عشایر استان وارد شد
دوشنبه, 18 دی 1396 08:26

امسال خسارت سنگینی ناشی از خشکسالی به عشایر استان وارد شد

(0 آرا)


خسارت خشکسالی عشایر استان اردبیل پرداخت می شود.

 

مدیرکل مدیریت بحران استانداری اردبیل گفت: امسال خسارت سنگینی ناشی از خشکسالی به عشایر استان وارد شد که در صورت تصویب نهایی پرداخت می شود.

به گزارش روابط عمومی اداره کل امور عشایر اردبیل به نقل از خبرایرنا ، مسعود امامی یگانه روز یکشنبه در جلسه شواری هماهنگی مدیریت بحران استان افزود: اعتبارات دولتی جوابگوی جبران خسارت های وارده نیست و ضروری است دستگاه های اجرایی مردم را تشویق به بیمه حوادث کنند تا در مواقع بروز خسارت شرکت های بیمه آن را جبران کنند.

وی تشکیل ستاد مدیریت بحران در شهرداری ها ، اجرای 25 برنامه سیما و برنامه تولیدی صدا ، شناسایی مناطق در برابر مخاطرات طبیعی و فعال کردن گروه های تخصصی مدیریت بحران را از جمله برنامه های اجرا شده اعلام کرد و گفت: بسیاری از مخاطرات از قبیل سیل ، خشکسالی ، سرمازدگی و تگرگ قابل کنترل است و با اقدامات موثر پیشگیرانه می توان خسارات ناشی از برخی بلایای طبیعی از قبیل زلزله را به حداقل رساند.

وی گفت: جهت گیری توزیع اعتبارات باید در مسیر ارتقای تاب آوری جامعه در برابر حوادث باشد و قبل از وقوع بحران باید نقاط آسیب پذیر شناسایی و رفع شود.

استان اردبیل جز 10 استان کشور در زمینه فراوانی وقوع حوادث طبیعی به شمار می رود و هر از گاهی بروز حادثه هایی مانند زمین لرزه ، رانش زمین ، سیل ، خشکسالی ، صاعقه ، طوفان ، سرمازدگی ، برف سنگین ، سرما و یخبندان خسارت و تلفاتی بر جای می گذارد.

بازدید: 18 بار

ارسال نظر

کادرهایی که با علامت (*) مشخص شده اند وارد کردن اطلاعات در آنها الزامی می باشد. کد HTML مجاز نیست.

تمامی حقوق این سایت مربوط به مدیریت امور عشایر استان اردبیل می باشد.
آدرس پستی: اردبیل، مجتمع بزرگ اداری بعثت - کد پستی 13191-56158
تلفن: 3-33741192 (045)      نمابر:  33741191 (045)    تلفن گویا:  33741194 -045