You are here: Home :: تازه ها و خبرها نگران بارش بارندگی در مناطق عشایری هستیم.
دوشنبه, 18 دی 1396 08:38

نگران بارش بارندگی در مناطق عشایری هستیم.

(0 آرا)

 

رئیس سازمان امور عشایر ایران:

نگران بارش بارندگی در مناطق عشایری هستیم.


رئیس سازمان امور عشایر ایران گفت: نگرانی کاهش بارندگی در مناطق عشایری و اشتغال عشایر در سامانه‌های عرفی هستیم  و برنامه ریزی برای مدیریت آن در حال انجام است.

به گزارش روابط عمومی اداره کل امور عشایر اردبیل به نقل از پایگاه اطلاع رسانی سازمان امور عشایر ایران ، کرمعلی قندالی اظهار کرد: نگرانی اصلی ما در شرایط کنونی کاهش بارندگی و مدیریت در حوزه کسانی که در سامانه‌های عرفی مشغول به کار هستند، است که عمده آنان مشغول به کشاورزی و دامپروری هستند.

وی با بیان اینکه اسکان عشایر در اولویت این سازمان قرار ندارد، گفت: در اسکان عشایر هیچ اجباری وجود ندارد و مهم‌تر از آن این است که بتوانیم مشکلات و نگرانی‌های اصلی در مناطق عشایری را رفع کنیم.

قندالی ادامه داد: در شرایط کنونی بر اساس آمارهای رسمی ارائه شده با کاهش ۳۹ درصدی بارندگی‌ها نسبت به همین بازه زمانی در سال گذشته مواجه هستیم که این مساله نگران کننده است.

رئیس سازمان امور عشایر ایران خاطر نشان کرد: با پیشنهاد دولت یک و نیم میلیارد دلار تسهیلات اعتباری از محل اعتبارات صندوق توسعه ملی برای عشایر و روستاییان در نظر گرفته شده است که پیش‌بینی می‌شود هزار میلیارد تومان با سود 6 درصدی به صورت پنج تا هفت ساله در مسیر تولید و اشتغال عشایر هزینه شود.

 

بازدید: 14 بار

ارسال نظر

کادرهایی که با علامت (*) مشخص شده اند وارد کردن اطلاعات در آنها الزامی می باشد. کد HTML مجاز نیست.

تمامی حقوق این سایت مربوط به مدیریت امور عشایر استان اردبیل می باشد.
آدرس پستی: اردبیل، مجتمع بزرگ اداری بعثت - کد پستی 13191-56158
تلفن: 3-33741192 (045)      نمابر:  33741191 (045)    تلفن گویا:  33741194 -045